Kalifornia jeden z stanów USA, jako pierwszy, wprowadził ustawę zakazującą terapii konwersyjnej, czyli mającej na celu zmienię orientacji seksualnej z homoseksualizmu na heteroseksualizm. Ustawa ta dotyczy osób poniżej 18 roku życia. Natomiast osoby dorosłe jeśli chcą, mogą poddać się terapii.
Ustawę podpisał gubernator Kalifornii Jerry Brown, który uważa, że terapia konwersyjna mająca leczyć osoby homoseksualne i im pomóc w rzeczywistości wpędza młodych ludzi w depresję i często prowadzi do samobójstwa. Podobnie uważa jedno z najważniejszych stowarzyszeń medycznych USA, które odradza terapię konwersyjną, właśnie ze względu na negatywne skutki, które może przynieść. Według stowarzyszenia terapia może wywołać u osoby leczonej poczucie winny lub zostawić traumę na całe życie.
Ustawa wywołała sprzeciwy. Swój sprzeciw wyrazili republikanie, którzy uważają nowy przepis za przejaw  ingerencji państwa w życie prywatne obywateli. Według nich rodzice mają prawo wychowywać dzieci jak chcą a państwo nie powinno ingerować w wychowanie.

Więcej w artykule:
http://wyborcza.pl/1,75477,12590840,Kalifornia_juz_nie_leczy_gejow.html