Grecka skrajnie prawicowa partia Złoty Świt (w innych tłumaczeniach Złota Jutrzenka) jest pierwszym ugrupowaniem neonazistowskim, które dostało się do greckiego parlamentu. W celu zdobycia nowych zwolenników wśród obywateli greckich mieszkających za granicą, partia otworzyła biuro w Nowym Jorku. Na nowej stronie internetowej nowego oddziału znajduje się, umieszczone w panoramie Nowego Jorku, logo partii, które swoim kształtem przypomina swastykę.
Na stronie można przeczytać:
„Złoty Świt jest jedyną partią polityczną w Grecji, która zapewnia suwerenności, bezpieczeństwo i godność narodu greckiego. Partia zamierza odwrócić czasy nieograniczonej imigracja z trzeciego świata, która przyniosła zbrodnie, bezrobocie, choroby i także terroryzm niegdyś spokojnym greckim miastom”.
„Naszym celem jest promowanie i wspieranie nacjonalistycznych ideałów Złotego Świtu oraz wizji Grecji wśród greckiej diaspory. Musimy odeprzeć i przezwyciężyć ludobójczą multikulturowość i antyhellenistyczny program Nowego Porządku Świata”.
Partia używa cały czas rażącej retoryki antysemickiej i ksenofobicznej. Jest także odpowiedzialna za ataki na Żydów i cudzoziemców. Lider partii Nikos Michaloliakos twierdzi, że nazistowskie obozy koncentracyjne nie korzystały z  pieców i komór gazowych do eksterminacji Żydów w czasie Zagłady.
Złoty Świt otwarcie publikuje kopie „Mein Kampf” jak również inne prace o greckiej wyższości rasowej. Partia dodatkowo organizuje częste wiece, podczas których głoszone jest hasło „Cudzoziemcy z Grecji”. Cała kampania partii prowadzona była pod hasłem „Tak więc możemy pozbyć się brudu ziemi”.
Skrajnie prawicowe greckie ugrupowanie w ostatnich wyborach parlamentarnych w Grecji uzyskało 18 miejsc z 300, nawet po tym jak Ilias Kasidiaris, rzecznik tej partii, kilkakrotnie uderzył kobietę, rywala podczas debaty telewizyjnej.
W raporcie Human Rights Watch ostrzega, że ksenofobiczna przemoc osiągnęła „niepokojące rozmiary” w niektórych częściach Grecji oraz oskarża autorytety o brak podjęcia zdecydowanych kroków w celu zatrzymania tego procesu.

http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/160223