17-letni Lukas F., uczeń z Poczdamu, konstruował bomby, by zabijać „Żydów, nie-białych, lewicowców i marksistów” – poinformowali śledczy z Brandenburgii. Nastolatek kierował też grupą osób o podobnych poglądach na Telegramie i był członkiem globalnej neonazistowskiej organizacji.

„W masce z wizerunkiem czaszki, z nożem bojowym, w kamuflażu, na tle flagi ze swastyką” – opisuje „Bild” zdjęcie, na którym pozował Lukas F. Nastolatek od sześciu tygodni przebywa w więzieniu dla nieletnich, z nakazem aresztowania. Pozostanie zamknięty, ponieważ zdaniem sędziego po aresztowaniu trzeciego czerwca przejawiał „wzmożone ryzyko ucieczki”. 

Nastolatek urodził się na Białorusi. Gdy miał rok, jego rodzice przenieśli się wraz z nim do Niemiec. Zdaniem śledczych, nadal ma związki rodzinne i społeczne z Białorusią. Prokuratura zainteresowała się nim ponad rok temu. Według informacji gazety „WELT am Sonntag” 17-latek miał kierować grupą czatową „Totenwaffe” na Telegramie, w której było ponad sto osób z różnych krajów.

Więcej na polsatnews.pl