Po ponad rocznym śledztwie udało się ustalić personalia człowieka, który pod pseudonimem „Protagoras”  wypisywał na forach internetowych obraźliwe komentarze pod adresem Czeczenów. Winnym nawoływania do nienawiści jest 33-letni funkcjonariusz straży granicznej.

Zakładał nowe wątki, toczył dyskusję z internautami. Pisał między innymi: „Czeczeni zabijają w imię religii – jakiś rysownik namalował ich Wielkiego Pedofila i w odwecie chcą zabijać niewinnych ludzi.” „Maruda – wiesz dlaczego Francuzi, Holendrzy uciekają z własnych krajów? Bo kiedyś byli na tyle głupi, że wpuścili do siebie to ścierwo pasożytnicze a ono im się rozmnożyło. (…)

Prokuratura Rejonowa w Łomży oskarżyła funkcjonariusza o nawoływanie do nienawiści wobec uchodźców oraz znieważanie na tle różnic rasowych, narodowościowych i wyznaniowych osób narodowości czeczeńskiej. Oskarżony nie przyznaje się do winy twierdząc, że nikogo nie chciał obrażać, a jedynie wygłaszał w tej sposób swoje opinie.

Więcej: http://wyborcza.pl/1,126565,12149392,Straznik_nienawisci__Funkcjonariusz_oskarzony_i_zawieszony.html#ixzz21BlMzAWz