Prof. Barbara Engelking znalazła się na 12. miejscu listy najbardziej wpływowych historyków i historyczek przygotowanej przez Academic Influence.

Zespół naukowców i badaczy danych z Academic Influence przygotował listę 25 najbardziej wpływowych obecnie historyków i historyczek, którzy wnieśli znaczący wkład w pogłębianie naszego rozumienia historii i metod badań historycznych.

„Osoby te znacząco wpłynęły na dyscyplinę naukową, jaką jest historia, w latach 2010-20. Wpływ może być wytwarzany na wiele różnych sposobów. Niektórzy mieli rewolucyjne idee, inni wspięli się po szczeblach popularności, ale wszyscy są naukowcami zajmującymi się głównie historią” – czytamy na stronie Academic Influence.

Autorzy rankingu zaznaczają jednak, że zestawienie nie jest listą najbardziej wpływowych współczesnych historyków. „Skupiamy się na liczbie cytowań i obecności naukowców w sieci w ciągu ostatnich 10 lat” – tłumaczą.

Na 12. miejscu w zestawieniu znalazła się prof. Barbara Engelking, współzałożycielka i dyrektorka Centrum Badań nad Zagładą Żydów, socjolożka, psycholożka, autorka i redaktorka. Polska naukowczyni jest jedną z czterech kobiet, których nazwiska widnieją na liście Academic Influence.

Źródło: wysokieobcasy.pl