Do biur poselskich posłów Koalicji Obywatelskiej wysłano anonimowe listy, które zatytułowano „Wyrok śmierci”. Posłom opozycji zarzucono zdradę stanu i narodu polskiego. Nadawcy sprzeciwiają się obowiązkowym szczepieniom przeciw COVID-19. Sprawa zostanie zgłoszona do organów ścigania.

„Wyrok śmierci. Na podstawie wywiadu i dowodów przedkłada się Panu wyrok śmierci, za zdradę stanu i narodu polskiego” — anonimowy list o takiej treści trafił do posła KO Michała Krawczyka. Datowany na 10 grudnia 2021 r. zawiera też podpisy „Polski Trybunał Narodowy” oraz „Komitet Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu”.

Wiadomo, że list został wysłany przez osobę, która jest przeciwnikiem obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19.

„Bez względu na to jakie barwy partyjne Pan/Pani reprezentuje, jako jeden z wyborców apeluję do Was jako osób zaufania publicznego, wybranych w demokratycznych wyborach przez obywateli Rzeczpospolitej Polskiej, proszę mieć odwagę — podjąć właściwą decyzję i sprzeciwić się segregacji (dyskryminacji sanitarnej)” — czytamy w wiadomości wysłanej do Michała Krawczyka.

„Kolejna granica nienawiści została przekroczona. (…) Oto efekt postępującego przyzwolenia na pogardę w naszym kraju. Zezwierzęcenie życia publicznego dzieje się na naszych oczach. Dokąd zmierzasz Polsko?” – napisał na Facebooku Michał Krawczyk.

O zdarzeniu został poinformowany klub Koalicji Obywatelskiej. Już wiadomo, że będzie reakcja na akcję antyszczepionkowców.

— Nie tylko ja otrzymałem takie listy. Wiem, że anonimy przyszły jeszcze do biur poselskich innych naszych parlamentarzystów, m.in. do Magdaleny Łośko i Konrada Frysztaka. Sprawa na pewno będzie zgłoszona na policję i do prokuratury — mówi w rozmowie z Onetem Michał Krawczyk, poseł Koalicji Obywatelskiej.

Więcej w Onecie