Dni Księstwa Brzeskiego uświetni występ zespołu Irydion powiązany z faszystowskim środowiskiem. Stowarzyszenie „Nigdy więcej” już dwukrotnie nie dopuściło do publicznych występów zespołu na dużą skalę, które miały odbyć się w Poznaniu i Płocku.

Członkowie stowarzyszenia doszukali się w historii zespołu Irydion wspólnego grania m.in. z neonazistowskimi formacjami Odwet 88 (liczba to skrót od „Heil Hitler” – litera „h” w alfabecie jest na ósmym miejscu) i White Fist. Poza tym grupa grywa też piosenki zespołu Honor  propagującej treści neonazistowskie i antysemickie, a pierwszy album Irydion ukazał się nakładem Narodowej Sceny Rockowej, wydającej płyty zespołów nacjonalistycznych.  Ich muzyką zafascynowani są także niemieccy prawicowcy, którzy zachwalają ją na portalach internetowych. Podobnie i polscy fani to często skrajni prawicowcy czy neofaszyści nie stroniący od nazistowskich haseł i gestów podczas koncertów.

Dyrekcja Brzeskiego Domu Kultury zamierza sprawdzić dokładnie kogo zamierza zaprosić do wspólnego świętowania oraz komu chce za to zapłacić.

Więcej w artykule:

http://opole.gazeta.pl/opole/1,35086,11584262,Idole_neofaszystow_zaproszeni_na_swieto_miasta__WIDEO_.html