Międlar prawomocnie skazany za słowa o Joannie Scheuring-Wielgus 2018/02/15

Sześć miesięcy ograniczenia wolności połączone z obowiązkiem pracy na cele społeczne po 30 godzin w miesiącu – to prawomocny wyrok dla byłego księdza Jacka Międlara, który o posłance Joannie Scheuring-Wielgus napisał: “Kiedyś dla takich była brzytwa! Dziś prawda i modlitwa?”.

Międlar to były ksiądz związany z radykalną prawicą.?13 sierpnia 2016 roku udostępnił na Twitterze zdjęcie posłanki Nowoczesnej Joanny Scheuring-Wielgus i napisał o niej: “Konfidentka, zwolenniczka zabijania (aborcji) i islamizacji. Kiedyś dla takich była brzytwa! Dziś prawda i modlitwa?”.

– Wpis zawierał określenia powszechnie uważane za obelżywe mające na celu upokorzenie, wyrażające pogardę i lekceważenie – mówiła we wrześniu sędzia Agnieszka Modzelewska. Dodała, że “wpis niesie w sobie ogromny ładunek negatywnych emocji”. Z informacji “Wyborczej” wynikało, że Międlar nie został skazany za nakłanianie do przestępstwa, lecz za znieważenie. Były ksiądz, wychodząc w środę z sądu, napisał na Twitterze, że to wyrok “za prawdę o J. Sch-W.” i “pogwałcenie prawa do wolności słowa”. Zapowiedział, że będzie wnosił o kasację.

Więcej w Wyborczej

Kategorie: Monitoring, Monitoring - nietolerancja