W połowie sierpnia do prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza list napisała Otwarta Rzeczpospolita w związku z wydarzeniami mającymi miejsce we Wrocławiu (rasistowski napad na kubańskiego muzyka, manifestacyjny przejazd tramwajem MPK członków Narodowego Odrodzenia Polski). Po liście OR, w tej samej sprawie, otwarty list do prezydenta Dutkiewicza napisali dolnośląscy politycy: Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Partii Kobiet, Polskiej Partii Socjalistycznej, Partii Demokratycznej i Unii Pracy zaniepokojeni wydarzeniami we Wrocławiu.

-Z rosnącym niepokojem obserwujemy eskalację agresywnych i rasistowskich zachowań organizacji skrajnej prawicy oraz części środowiska kibicowskiego w naszym mieście – piszą dolnośląscy politycy. Zadają także pytanie czy nie należy zareagować i zapobiegać tego typu działaniom, które mogą stać się zagrożeniem zarówno dla mieszkańców jak i osób odwiedzających miasto. Alarmują, że jeżeli nikt nie zareaguje, nie sprzeciwi się, to Wrocław może „zyskać miano miasta bezkarnego chamstwa, ksenofobii, nienawiści i przemocy”.

Więcej informacji i treść listu znajdują się w artykule: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-wroclaw,44/wroclaw-miastem-bezkarnego-chamstwa-list-otwarty-politykow,272505.html

Magdalena Skibińska