Ojciec Tadeusz Rydzyk nie będzie zadowolony. Jedna ze stacji radiowych w Kanadzie, która transmitowała programy Radia Maryja, zrywa tę współpracę. Powód? „Promowanie treści szerzących nienawiść, antyzemityzm i ksenofobizm”. Radio Maryja jest obecne w Kanadzie od 20 lat. Programy stacji transmitowała antena radia 1320 CJMR, nadająca z miasta Oakville nieopodal Toronto. W piątek stacja zdecydowała o rozwiązaniu tej współpracy. „Przesyłamy pismo anulujące naszą obecną umowę ze skutkiem natychmiastowym. Ostatnia emisja odbyła się 6 grudnia 2020 roku” – zaznaczył w przesłanym do Radia Maryja piśmie Matt Caine z CJMR.

„Wspaniały dzień dla praw człowieka w Kanadzie. Ksenofobiczny program radiowy, Radio Maryja, już więcej nie będzie nadawany na Kanadyjskich falach radiowych” – napisał na Facebooku Thomas Lukaszuk, kanadyjski polityk polskiego pochodzenia.

Od lat walczy on o to, by działalność Tadeusza Rydzyka na terenie Kanady była zakazana. Jest autorem petycji dotyczącej ukrócenia politycznej działalności redemptorysty. Podpisało się pod nią ponad 200 tys. osób. W styczniu dokument ten trafił do papieża Franciszkowi.

Więcej w serwisie Wirtualna Polska