Elewacja synagogi przy ul. Włodkowica we Wrocławiu została zniszczona pod koniec ubiegłego, 2023 roku. Nieznany do tej pory sprawca wymalował nienawistny, antysemicki napis. Kamery monitoringu zarejestrowały osobę znajdującą się w pobliżu synagogi w czasie, gdy jej elewacja była zniszczona. Do tej pory jednak nie udało się ustalić tożsamości sprawcy.

Policjanci z komisariatu Stare Miasto natychmiast rozpoczęli działania. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zdarzenie miało miejsce 31 grudnia 2023 roku około godz. 4.00. Kamery monitoringu zarejestrowały osobę znajdującą się w pobliżu synagogi w czasie, gdy jej elewacja była zniszczona. Do tej pory jednak nie udało się ustalić tożsamości sprawcy. 

Policja apeluje o pomoc w rozpoznaniu osoby, która może mieć informacje o zdarzeniu. Funkcjonariusze opublikowali zdjęcia z nagrań monitoringu z cechami szczególnymi, które mogą ułatwić jego rozpoznanie. 

W przypadku rozpoznania osoby, której wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu, policja prosi o kontakt z dyżurnym KP Wrocław Stare Miasto pod numerem tel.: 47 87 131 31 lub 47 87 143 90

Źródło: wroclaw.pl