W dniach 2-4 sierpnia Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita, na zaproszenie Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, poprowadziła cykl szkoleń i debat na temat tolerancji, różnorodności kulturowej i praw człowieka podczas XVIII edycji Festiwalu Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Otwartą Rzeczpospolitą reprezentowały Magda Utracka, Karolina Kurkowska, Maria Kordalewska i Natalia Wiszniewska, a towarzyszyła im telewizja uniwersytecka Uniwerek TV.

Dyskusja była interesująca i skłaniająca do myślenia. Cieszę się, że uczestniczyłam w debacie, bo mogłam w fajny sposób, z sympatycznymi ludźmi spędzić czas pomiędzy koncertami – mówi Ania, uczestniczka naszego warsztatu.

Wrażenia przedstawicielek OR są równie pozytywne. Dyskusja z młodzieżą była konstruktywna i dostarczyła nam wielu nowych argumentów do dyskusji o tolerancji. Porozmawialiśmy między innymi o nastrojach jakie panowały podczas EURO 2012, imigracji, stereotypach i uprzedzeniach oraz prawach człowieka.

Szczególne podziękowania należą się goszczącym nas policjantom z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim: Piotrowi Wiśniewskiemu, Wiesławowi Adamskiemu i innym.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na naszym profilu na Facebooku:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151151839247037.501329.173011312036&type=1

Natalia Wiszniewska