7 grudnia 2023 roku o godz. 18 w kinie Bajka w Darłowie odbędzie się wydarzenie pod hasłem Media i Sztuka 2023: Post Scriptum.

Spotkanie, które będzie miało miejsce 7 grudnia, to ostatnia „rata” tegorocznej edycji Media i Sztuka. Weźmie w nim udział troje redaktorów i dziennikarzy od lat związanych z „Gazetą Wyborczą”: redaktor naczelny Adam Michnik, jego zastępca Jarosław Kurski oraz publicystka Magdalena Czyż.

Magdalena Czyż otrzyma Falę Festiwalu Media i Sztuka – nagrodę przyznawaną przez burmistrza Darłowa Arkadiusza Klimowicza, który jest jednym ze współautorów imprezy. Magdalena Czyż będzie siódmą laureatką w historii tej nagrody. Wcześniej otrzymali ją: laureat nagrody literackiej Nike Cezary Łazarewicz, dziennikarz Michał Olszański, pisarz Marek Krajewski, redakcja Szkła Kontaktowego (TVN24), marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz dziennikarka Ewa Winnicka.

Magdalena Czyż jest wiceprezeską stowarzyszenia „Otwarta Rzeczpospolita”, angażuje się także w dialog polsko-żydowski. Była współprzewodniczącą Grupy działania przeciwko antysemityzmowi i ksenofobii przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka pn. Wirydarz.

Magdo – serdecznie gratulujemy!

Źródło: wyborcza.pl