„Niestety faszystowsko-kibolska zaraza zaczęła ostatnio zalewać Wrocław. To bardzo źle, ponieważ to piękne miasto kiedyś było znane z tolerancji. Mam nadzieję, że Eric pomoże WKS dojechać do mistrzostwa”- tak napisał jeden z internautów w obronie nowego zawodnika Śląska Wrocław Erica Moulounguiego, czarnoskórego reprezentanta Gabonu.
Pod adresem nowego zawodnika w internecie pojawiły się rasistowskie wpisy, jeden z kiboli napisał: „Jeb… murzyna! Śląsk Wrocław biała drużyna!” oraz „Nasz klub, to nasza chwała gdzie serca są ZIELONO-CZERWONE a skóra jest BIAŁA! weź sobie te słowa głęboko do serca i nie myl czarnego z białym! Tyle z mojej strony”. Policji udało się zatrzymać 16-latka, który był autorem obraźliwych tekstów. Funkcjonariusze policji uznali, że poprzez swoje wpisy młody mieszkaniec Wrocławia nawoływał do nienawiści na tle rasistowskim.
Rasistowskie wpisy w internecie, będące przejawem mowy nienawisci wobec nowego zawodnika WKS, spotkały się z szybką reakcją internautów i kibiców, którzy stanęli w obronie reprezentanta Gabonu umieszczając pozytywne wpisy oraz życząc mu powodzenia w nowym klubie. Jedna z internautek napisała: „Rasistom mówimy -NIE! Faszystom mówimy -NIE!”. Gratulacje od internautów otrzymali także funkcjonariusze policji, którzy zatrzymali młodego wrocławianina.
Niestety znalazły się także osoby, które poparły wpisy „kibola” i dodały inne obraźliwe komentarze.

Więcej w artykule:
Kibice i internauci murem za Moulounguim: Rasistom mówimy „Nie”