Z przyjemnością zapraszam na prezentację interaktywnego pakietu edukacyjnego Jan Karski i jego czasy, która odbędzie się 18 kwietnia (środa) o godz. 12.00 w tymczasowej siedzibie Muzeum Historii Polski przy ul. Senatorskiej 35 w Warszawie.

Interdyscyplinarny pakiet edukacyjny powstał w ramach programu Jan Karski. Niedokończona misja dzięki wsparciu Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” jako zadanie zlecone przez Kancelarię Senatu w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą. Oddajemy go w ręce nauczycieli w Polsce i za granicą przekonani, że okaże się nie tylko atrakcyjnym, ale i skutecznym narzędziem nauczania historii drugiej wojny i  – co najważniejsze – przysłuży się do utrwalenia pamięci o jednym z najznakomitszych bohaterów naszej historii najnowszej. Wierzę, że dopasowana do potrzeb i zainteresowań młodych ludzi edukacja historyczna oparta na historii emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego zapewni kolejnym pokoleniom młodych Polaków i zarówno wiedzę, jak i głębokie  przeżycie kształtujące charakter i wrażliwość.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, uprzejmie proszę o potwierdzenie obecności do dnia 17 kwietnia na adres dorota.szkodzinska@muzhp.pl (tel. 22 211 90 46).

Ewa Wierzyńska
kierownik programu Jan Karski. Niedokończona misja

www.jankarski.org