Mark Zuckerberg postanowił uruchomić kampanię, której celem jest walka z nienawiścią, rasizmem i ekstremizmem w Europie. Projekt nazywa się Inicjatywą Odwagi Cywilnej Online i został uruchomiony wczoraj po kilku miesiącach dyskusji z niemieckim rządem.  Najlepszym lekarstwem na złe pomysły są dobre pomysły. Najlepszym lekarstwem na nienawiść jest tolerancja. Mowa nienawiści nie powinna mieć miejsca w społeczeństwie – nawet w internecie. Facebook nie jest miejscem do rozpowszechniania mowy nienawiści czy podżegania do przemocy – powiedziała Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjna Facebooka.

Celem kampanii jest zapobieganie treściom rasistowskim czy nawołującym do rasizmu. Jeśli takie treści pojawią się w popularnej społecznościówce, to serwis może je usunąć. Oczywiście, osoby nadużywające „gościnności” Marka Zuckerberga mogą spodziewać się całkowitego zawieszenia konta.

Otwarta Rzeczpospolita wiele razy zwracała uwagę na problemy w walce ze zjawiskiem mowy nienawiści na Facebooku. Zajmowaliśmy się m. in. sprawą kradzieży tożsamości poprzez utworzenie fałszywego i obraźliwego konta pewnej publicznej osoby. O sprawie można przeczytać w tekście Facebook i kradzież tożsamości.

Źródło: komputerswiat.pl