W ostatnim tygodniu kampanii PiS stara się pokazać, że nie ugnie się przed „roszczeniami żydowskimi”. Poseł PiS Tadeusz Cymański powiedział, że „Żydzi, Izrael mają potężne wpływy na świecie”. Cymański z rozbrajajacą jowialnością sięga po antysemickie klisze. Bo nie trzeba już „udawać Greka”. Tadeusz Cymański – poseł PiS i kandydat na europosła z okręgu nr 3 (Białystok) – znany jest z jowialnego stylu wypowiedzi. Często reprezentuje w programach telewizyjnych i radiowych dobrotliwą twarz PiS. 22 maja u Roberta Mazurka w RMF FM kwiecistym językiem odpowiadał o wpływach żydowskich na świecie:

„Nie udawajmy Greka, nie strugajmy głupka. Powiedzmy sobie jasno – to jest poważny problem. Żydzi, Izrael mają potężne wpływy na świecie. My jako Polska musimy nie na paluszkach chodzić. Nie ma mowy o żadnym oddawaniu majątku Żydom”.

Cymański pokazał tym samym, że najbarwniejszy styl nie ukryje antysemickiego sposobu myślenia.

Gdy Tadeusz Cymański mówi o „oddawaniu majątku Żydom”, chodzi mu o ustawę 447 rządu amerykańskiego, która dotyczy monitorowania sprawy restytucji niezwróconego mienia na całym świecie.

Więcej w oko.press