Empik wycofał ze sprzedaży dwumiesięcznik „Tajemnice Świata” po wpisie jednego z użytkowników Twittera. Sieć uznała, że wydawane przez Leszka Bubla pismo zawiera antysemickie treści. O sprawie informuje branzowy serwis Press. W czwartek jeden z uztwkowiników Twittera wskazał, że rzeszowski Empik „kolportuje antysemicką propagandę Leszka Bubla” i na dowód zamieścił zdjęcie „Tajemnic Świata” na półce, a nawet paragon zakupu.

Na wpis szybko zareagowała sieć, wycofując cały nakład dwumiesięcznika. Zapowiedziała też, że nie przyjmie kolejnych wydań „Tajemnic Świata”. – Nie chcemy być platformą do szerzenia tego rodzaju treści – deklaruje rzeczniczka Empiku Monika Marianowicz.

Leszek Bubel z zawodu jest złotnikiem, ale stał się znany za sprawą swojej działalności politycznej. W 1991 roku zdobył mandat posła na Sejm z listy Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, ale był to jego jedyny sukces. W 1995 roku wystartował w wyborach prezydenckich, zdobywając 0,04 proc. Wszystkie jego późniejsze starty w wyborach były równie nieudane.

Źródło: money.pl