Brytyjski minister spraw wewnętrznych Sajid Javid ocenił, że lider opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Corbyn powinien ustąpić ze stanowiska po tym, jak media opisały jego wizytę na grobach palestyńskich terrorystów z organizacji Czarny Wrzesień.

W sobotę „Daily Mail” opublikował zrobione w roku 2014 zdjęcia, przedstawiające Corbyna na cmentarzu w Tunezji. Gazeta napisała, że podczas swojej wizyty polityk złożył wieniec przed pomnikiem, poświęconym trzem terrorystom odpowiedzialnych za atak na wioskę olimpijską podczas igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 roku. W zamachu zginęło 11 izraelskich sportowców.

Partia Pracy odpowiedziała na zarzuty tłumacząc, że Corbyn jedynie oddał hołd ofiarom izraelskiego nalotu na siedzibę Organizacji Wyzwolenia Palestyny w Tunisie, a nie terrorystom. „Daily Mail” argumentował jednak, że wizyta ich reportera na cmentarzu potwierdziła, że oba pomniki znajdują się kilkanaście metrów od siebie, a zdjęcia przedstawiające lidera opozycji z wieńcem zostały wykonane przed tym poświęconym palestyńskim zamachowcom.

Więcej na: nczas.com