Biskupi oficjalnie dołączają do nagonki na osoby LGBT, którą od kilku miesięcy prowadzi PiS. W komunikacie Rady Biskupów Diecezjalnych KEP czytamy: „Wyrażamy naszą solidarność z krakowskim metropolitą. Modlimy się także za tych, którzy stają się pierwszymi ofiarami tej ideologii [LGBT], aby mogli osobiście doświadczyć miłości Chrystusa”. „Czerwona zaraza już po naszej ziemi całe szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa”, mówił abp Marek Jędraszewski 1 sierpnia 2019 w bazylice Mariackiej w Krakowie z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego.

8 sierpnia arcybiskupa poparł przewodniczący KEP Stanisław Gądecki. W oświadczeniu pisał: „Fala krytyki, która dotknęła metropolitę krakowskiego, arcybiskupa i profesora, a także reakcje pracodawców wobec osób wyrażających swoją dezaprobatę wobec ideologii LGBT+, świadczą o zakorzenionym w pewnych środowiskach totalitaryzmie światopoglądowym, polegającym na usuwaniu poza sferę obszaru wolności ludzi myślących inaczej”.

Stanowisko Gądeckiego poparła Rada Biskupów Diecezjalnych w „Komunikacie o ochronie dzieci przed seksualizacją i relacjach polsko-ukraińskich” opublikowanym 28 sierpnia 2019. Wyraziła także solidarność z abp. Jędraszewskim: „W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami napływających z różnych stron świata wyrazów poparcia dla zdecydowanej postawy abp. Marka Jędraszewskiego, zaatakowanego za krytykę ideologii LGBT+. Dziękujemy za wszystkie wyrazy wsparcia dla Księdza Arcybiskupa. Rada Biskupów Diecezjalnych w pełni popiera stanowisko sformułowane przez Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w oświadczeniu z 8 sierpnia br. Wyrażamy naszą solidarność z krakowskim metropolitą. Modlimy się także za tych, którzy stają się pierwszymi ofiarami tej ideologii, aby mogli osobiście doświadczyć miłości Chrystusa”.

Oznacza to, że Kościół nie tylko nie potępił homofobicznych, oburzających słów Jędraszewskiego o „tęczowej zarazie”, ale oficjalnie je poparł.

Więcej w oko.press