W ubiegłym tygodniu na Millersville University w Stanach Zjednoczonych odbyła się konferencja poświęcona zagadnieniu Holocaustu i Ludobójstwa. Członek Stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita, prof. Arie Galles, był jednym z organizatorów spotkania, na którym sztuka, a w szczególności filmy, miała za zadanie przypomnieć o zagładzie Żydów.

Podczas konferencji, w której udział wzięli liczni uczeni i znawcy tematu z całego kraju oraz blisko 500 słuchaczy zorganizowano panele dyskusyjne, pokazy filmów, wystawę fotograficzną oraz galerię prac prof. Gallesa. Wszystkie one miały za zadanie przybliżyć trudny temat Holocaustu, jako wyjątkowy przykład ludobójstwa w dziejach świata. „Holokaust to nie był przypadek w historii. Zagłada tych ludzi nie dokonała się w strasznym miejscu. Stało się to w pięknym czasie, podczas gdy ptaki śpiewały, a w pobliżu znajdowały się domy rodzinne.”- skomentował Galles.

Relacja z konferencji dostępna jest pod adresem: http://lancasteronline.com/article/local/630456_Artwork–films-serve-to-interpret-Holocaust-.html