W Polsce aktualnie żyje około 2 miliony osób nieheteronormatywnych. Pośród nas funkcjonuje 50 tysięcy rodzin szczęśliwie wychowujących dzieci. Są to rodziny stworzone na fundamencie miłości, szacunku i zaufania, które mimo braku uregulowań prawnych w Polsce, postanowiły doświadczyć pełni życia rodzinnego. Są to Rodzice, którzy tworzą swoim dzieciom pełen miłości dom oraz Dzieci, które dorastają otoczone ciepłem domowego ogniska. Postanowiliśmy stworzyć tę kampanię, aby pomóc nam wszystkim lepiej się zrozumieć, a dzięki temu wspólnie stworzyć społeczeństwo oparte na wzajemnym szacunku i zrozumieniu.

Ogólnopolski Strajk Kobiet zainaugurował kampanię „Zorientowanie na Rodzinę„. Jakie są cele kampanii? „Chcemy dać siebie zrozumieć, pokazać, że tym co nas motywuje jest przede wszystkim BEZPIECZEŃSTWO naszych DZIECI. Wierzymy, że uda nam się tutaj zbudować fundament pod wzajemne zrozumienie, ponieważ dobro dzieci łączy nas wszystkich.Rodzinę, tak hetero, jak i nieheteronormatywną, definiuje miłość. Jeżeli potrzebujecie przykleić nam jakąś łatkę to niech to będzie #zorientowaninarodzine” – tłumaczą osoby, które stoją za kampanią.

Polska powinna być miejscem, w którym wszyscy w niej mieszkający będą czuli i czuły się dobrze. Dlatego z pełnym przekonaniem, jako Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita, przystąpiliśmy do grona organizacji popierających kampanię.