Za pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości działa m.in. Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii i Laboratorium Wolności Religijnej, a walkę z przestępstwami „popełnianymi pod wpływem ideologii LGBT” prowadzi fundacja redaktora naczelnego „Do Rzeczy”.

„Fidei Defensor (z łaciny – obrońca wiary), to tytuł, którym odznaczonym przez papieża Innocentego XI w 1684 roku został Jan III Sobieski. W nawiązaniu do tej nazwy, tak jak król Jan III Sobieski za cel stawiamy sobie obronę naszej wiary” – czytamy na stronie Ośrodka Monitorowania Chrystianofobii na Facebooku.

Ośrodek to część działającego od kilku miesięcy w Szczecinie Centrum Przeciwdziałania Przestępczości Przeciwko Wolności Sumienia i Wyznania. Walczy ono z „prześladowaniem chrześcijan ze względu na wyznanie i wyznawane wartości”. Ostatnio zawiadomiło prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby, które zatknęły tęczowe flagi na figurze Chrystusa przed Kościołem Św. Krzyża w Warszawie i na innych pomnikach.

Centrum jest prowadzone przez szczecińskie Stowarzyszenie Fidei Defensor, które ostatnio dostało dofinansowanie z Ministerstwa Sprawiedliwości. Z władzami stowarzyszenia jest związany radny ze Szczecina Dariusz Matecki, spamer z Solidarnej Polski – partii Ziobry, wcześniej współpracujący z resortem sprawiedliwości.

Więcej na oko.press