Kilka dni temu jeden z klubów w Legnicy zamieścił nagranie z monitoringu, na którym widać mężczyznę zrywającego flagę LGBTQ+ wiszącą przed klubem. Prosili o pomoc w znalezieniu jego tożsamości. Czy doniesienia o tym, że sprawca może być żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej, okażą się prawdziwe?

Lokal La Musica jest popularnym miejscem wielu imprez w Legnicy. Ostatnio na swoich mediach społecznościowych poprosili internautów o pomoc w znalezieniu mężczyzny, który zerwał tęczową flagę wiszącą przed klubem. Internauci szybko dotarli do jego profilu na Facebooku. 

Mieliśmy tyle telefonów, że praktycznie mamy już pewność, kto to jest. Dla formalności czekamy jeszcze tylko na potwierdzenie z policji. – komentowała dla TuLegnica.pl Anna Skupień, menadżerka La Musica Club. 
 
Złożono oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, a policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu, i jak informuje mł. asp. Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia. 

Na nagraniu z monitoringu wyraźnie widać twarz sprawcy. Interauci znaleźli profil sprawcy na Facebooku. Według nich to 42-letni mężczyzna mieszkający w Legnicy. Okazało się, że na jednym ze zdjęć jest ubrany w mundur oraz beret Wojsk Obrony Terytorialnej. 

Jeśli doniesienia o tym, że przestępstwa dopuścił się jeden z żołnierzy WOTu okażą się prawdziwe, mężczyzna zostanie wydalony ze służby. Jednak póki, co są to jedynie domniemania. 

Więcej na queer.pl