Do nieprzyjemnej i niezręcznej sytuacji doszło podczas premiery filmu „Śubuk”, a właściwie jeszcze przed pokazem. „Film o wykluczeniu systemowym. (…) Niestety nie udało mi się go obejrzeć na uroczystej premierze w Kinotece, bo? System nadal wyklucza…” – zaznaczyła Bogumiła Siedlecka-Goślicka, poruszająca się na wózku blogerka, działająca w sieci pod pseudonimem Anioł na resorach.

Film „Śubuk”, jak informują twórcy, to „historia matki autystycznego chłopca, której walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziła do istotnych zmian w polskim systemie edukacji”.

Bogumiła Siedlecka-Goślicka, która pojawiła się na premierze w Kinotece, natrafiła w kinie na architektoniczne bariery nie do pokonania dla osoby poruszającej się na wózku. We wpisie na Facebooku przyznała, że „rozkleiła się z bezsilności”.

„Miałam dziś napisać post o filmie „Śubuk”, który 2 grudnia wchodzi do kin. Film o wykluczeniu systemowym i nieprawdopodobnej walce matki Kubusia, czyli Śubuka. Niestety nie udało mi się obejrzeć filmu na uroczystej premierze w Kinotece, bo? System nadal wyklucza… symboliczne schody, które napotyka każda osoba z niepełnosprawnością” – podsumowała całą sytuację kobieta.

Jednak dodała, że nie zamierza się poddać i do kina pójdzie, bo chce zobaczyć film. Do tego samego zachęca i innych.

Więcej w serwisie natemat.pl