31-letni Krzysztof P. odpowiadał przed sądem za pobicie obywatela Turcji w barze z kebabem. Mężczyzna obrażał także pracowników i oddał mocz na środku lokalu. W poniedziałek sąd skazał go na dwa miesiące więzienia, musi też zapłacić 500 zł na rzecz pokrzywdzonego. Wszystko rozegrało się wieczorem 22 stycznia 2017 roku w barze Sułtan w centrum Strzelec Opolskich. Wtedy do lokalu wbiegł pijany Krzysztof P., który wszczął awanturę. – Oskarżony, działając publicznie, umyślnie i bez powodu użył przemocy wobec obywatela Turcji z powodu jego przynależności narodowościowej – informowała Aneta Rempalska z biura rzecznika prasowego sądu okręgowego w grudniu ub.r., gdy przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces mężczyzny.

Krzysztof P. wykrzykiwał także wulgarne hasła i nawoływał do nienawiści w stosunku do obcokrajowca. Po pobiciu mężczyzna oddał na środku lokalu mocz i obrażał pracowników.

W poniedziałek zapadł wyrok w jego sprawie. – Sąd skazał mężczyznę na dwa miesiące więzienia i zapłatę 5000 zł na rzecz pokrzywdzonego – relacjonuje Aneta Rempalska, dodając, że sąd zmienił opis czynu uznając, że Krzysztof P. nie zachował się rasistowsko, bo zaczepiał również Polaków, ponadto nie wykrzykiwał ksenofobicznych haseł.

Więcej w Wyborczej