Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie, Muzeum Historii Żydów Polskich, JCC Warszawa, Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny zapraszają na Wielki Bal Purimowy, który odbędzie się 23 lutego 2013 roku w Hotelu Europejskim.
Bal rozpocznie się o godzinie 21.00 przedstawieniem Teatru Improwizowanego Klancyk, który zaprezentuje tradycyjne Purim Szpil w niecodziennej interpretacji. Następnie rozpocznie się część taneczna, grać będą popularni warszawscy didżeje Envee i Warsaw Balkan Madness, poza tym do zabawy zachęcać będzie wodzirej, który o godz. 24.00 zaprosi do konkursu na najlepszy strój. Wizualizacje zapewni Joanna Jurczak, której animacje zostały stworzone specjalnie na potrzeby balu, na podstawie rysunków i typografii z Księgi Estery oraz zdjęć przedwojennych balów purimowych. Na pamiątkę goście będą mogli zrobić sobie zdjęcie w specjalnie zaaranżowanym studiu fotograficznym Jędrka Sokołowskiego.
Jedzenie w cenach 5, 10 i 15 złotych zapewnią Bułka i Spółka oraz koszerna restauracja Rambam. Za obsługę barów i tanie drinki odpowiadać będzie ekipa z Planu Be i Powiększenia.
Będzie to jedna z ostatnich tak hucznych imprez w sali balowej Hotelu Europejskiego. W marcu zaczyna się generalny remont budynku, a sala balowa na parterze przestanie istnieć.

Purim jest najbardziej radosnym świętem w żydowskim kalendarzu. Historia dworskiej intrygi sprzed trzech tysięcy lat jest pretekstem do wyjątkowo hucznej zabawy. Żydzi na całym świecie co roku świętują zwycięstwo Mordechaja i Estery nad Hamanem, urzędnikiem dworu król Achaszwerosza, który chciał zgładzić wszystkich Żydów w Persji.

Partner wydarzenia:
Żydowska Ogólnopolska Organizacja Młodzieżowa