Prokuratura szuka mężczyzny, który wyzywał lekarza od „p…ch brudasów”. Tylko za to, że kazał pacjentowi założyć maseczkę. Mówił też, że powinno się ich „pozabijać razem z Żydami”.

Wstrząsające wpisy zamieszczono w sieci 22 lutego tego roku.

„Jeden z naszych pacjentów po intensywnej wymianie zdań na temat konieczności noszenia maseczki w naszej przychodni – przypominamy, że konieczność ta obowiązuje na terenie wszystkich przychodni, w całym kraju – w Internecie umieścił film z naszym szefem, pod którym posypały się obrzydliwe i rasistowskie komentarze” – pisali pracownicy przychodni Prima-Med Dopiewo.

Filmik krążył po internecie i był okraszany wyzwiskami przez tzw. środowiska antyszczepionkowe. Udostępnił go też na swoim profilu Marek I. z Nowej Rudy. Mężczyzna opatrzył go nawołującym do zabójstwa wpisem.

Właścicielem przychodni jest Ahmad Faza, który mieszka w Polsce od 40 lat. Jest Jordańczykiem, co powoduje, że jego skóra ma kolor inny niż skóra przeciętnego Polaka.

„Na miano Polaka pracował bardzo ciężko, biorąc udział w wielu akcjach charytatywnych, organizując pomoc dla osób próbujących odnaleźć się w Polsce, po studiach udzielając pomocy ludziom nieubezpieczonym, których nie stać było na wizyty prywatne” – piszą jego pracownicy.

Podkreślają: „Swoim życiem dał świadectwo tego, że obcokrajowcy bardzo szybko mogą się zadomowić i zasymilować z naszym krajem. Doktor czuje się Jordańczykiem, tak samo jak czuje się Polakiem. Kocha Polskę i często mówi o tym, że jest wdzięczny za to, że może nazywać siebie jej obywatelem”.

Więcej w Wyborczej