Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim włączył do swoich zajęć tarczę ze zdjęciem Hitlera na tęczowym tle. Organizacje zajmujące się prawami osób LGBTQ+ nie kryją oburzenia. Jak poinformowała organizacja osób LGBTQ+ „Fundusz dla odmiany” w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim miało dojść do szokującego zdarzenia. Osoby odpowiedzialne za organizację zajęć ze strzelania z łuku umieściły na tarczach, obok wizerunków Hitlera i Stalina również tęczową flagę.

Na szczęście na to doświadczenie nie były narażone dzieci, dla których przeznaczone są osobne zajęcia (na tarczach dla dzieci zawieszono zdjęcie dzika, oraz bajkowego Gargamela). Na zajęcia, na których pojawiły się wizerunki dyktatorów, mogła przyjść młodzież i osoby dorosłe. 

Jak piszą osoby z „Funduszu dla odmiany”:

Jesteśmy wstrząśnięte, że w miejskiej instytucji publicznej ktoś wpadł na tak drastyczny pomysł zrównania nazizmu z symbolem walki o równouprawnienie osób LGBT+.

Jeszcze bardziej przeraża nas fakt, że ktoś użył swojej pozycji do zarażania młodych umysłów uprzedzeniami. Czy organizatorom zajęć z łucznictwa przyszło do głowy, że w sekcji mogą trenować osoby ze społeczności LGBT+? Czy mogą czuć się bezpiecznie? Czy czują się u siebie?

Źródło: queer.pl