Rok 2020 zafundował polskiemu społeczeństwu przyspieszony kurs wiedzy o społeczności LGBT. Czas na kolejną lekcję, czyli Tęczowy Piątek! Przypadające w tym roku 30 października święto akceptacji wyjdzie poza szkolne mury m.in. za sprawą wirtualnej lekcji Nauczyciela Roku 2018, Przemka Staronia i  konta KPH na platformie edukacyjnej Brainly. Świętować może każdy i wszędzie. Jak? Sprawdźcie sami!

Po pięciu latach od pierwszej edycji Tęczowy Piątek na dobre zadomowił się w szkolnym kalendarzu. Wyczekiwane przez uczennice i uczniów święto, które ma na celu pokazać młodzieży LGBT, że jest akceptowana, odbędzie się w ostatni piątek października. O tym, jak będzie wyglądał Tęczowy Piątek w tym roku zdecyduje  młodzież.  Dołączyć do nich będą mogli wszyscy ci, którzy chcą okazać wsparcie młodym osobom LGBT.

W tym roku Kampania Przeciw Homofobii postawiła na edukację zapraszając do współpracy Przemka Staronia. Nauczyciel Roku 2018 z okazji Tęczowego Piątku przeprowadzi 30 października o godz. 12:00 wirtualną lekcję Zranieni – ranią, skrzywdzeni – krzywdzą. Jak nie dać się dyskryminacji. Podczas trwających 45 minut zajęć wszyscy chętni dowiedzą się m.in. czym jest dyskryminacja, skąd się bierze, jak są jej przejawy i jakie może mieć konsekwencje, jak skutecznie reagować, gdy obserwuje się dyskryminację, jakie są sposoby, by sobie z nią radzić i gdzie szukać pomocy.

Najważniejsze jest, cokolwiek by się nie działo, aby oświetlać się światłem rzetelnej wiedzy i  bycia ze sobą. Bądźmy więc ze sobą  już w piątek,  30 października o godz. 12.00 . Zapraszam Was serdecznie na moją lekcję online  w ramach Tęczowego Piątku. Bądźcie. Bądźmy tam razem – zaprasza do udziału w zajęciach Przemek Staroń.

Lekcja będzie emitowana na żywo równolegle na facebooku Przemka Staronia, facebooku i youtubie Kampanii Przeciw Homofobii oraz na Brainly.pl – platformie edukacyjnej, na której przy okazji Tęczowego Piątku uruchomione zostanie konto KPH, które udzielać będzie eksperckich odpowiedzi dotyczących społeczności LGBT.

Więcej informacji na stronie Kampanii Przeciw Homofobii