Prokurator Generalny Andrzej Seremet zapowiada, że prokuratura zajmie się hejterami, którzy wzywają w internecie, żeby uchodźców z Syrii skierować do byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau.
To reakcja na tekst Bartosza Wielińskiego z „Gazety Wyborczej” opublikowany w sobotę w portalu Wyborcza.pl. Wieliński przejrzał, jak niektórzy internauci komentują na różnych forach napływ uchodźców do Europy. W realnym świecie internauci to zazwyczaj normalni obywatele, kochający rodzice. Ale pod zdjęciami remontowanych właśnie baraków byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau pisali tak: „Można by otworzyć Auschwitz na nowo dla imigrantów i do tego podciągnąć nową instalację gazową”, „Zakonserwować i uruchomić. W sam raz dla imigrantów z Syrii i okolic”, czy „No teraz to możemy przyjmować pełną pa…. pełnym dymem gości z Afryki”.
Walka z rasizmem, w tym w internecie to jeden z priorytetów Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta. Zaczął od tropienia rasistów stadionowych i walki z antysemickimi przyśpiewkami oraz hasłami typu „Żydzi do gazu”. Musiał też zmierzyć się z mentalnością prokuratorów, którzy wcześniej umarzali takie sprawy z powodu niskiej szkodliwości społecznej czynu lub wręcz z powodu głupiego uzasadnienia. Jak w prokuraturze w Białymstoku, która swastykę uznała za azjatycki symbol szczęścia.

Artykuł w Wyborcza.pl.