Minister Kierwiński podpisał rozporządzenie w sprawie transkrypcji małżeństw zawartych za granicą. Dotyczy ono uznawania związków małżeńskich zawartych przez osoby tej samej płci w innych państwach UE i konkretnie samych wzorów aktów stanu cywilnego. Dzięki tej zmianie, jak pisze z kolei minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, w każdym Urzędzie Stanu Cywilnego w Polsce możliwa będzie transkrypcja małżeństw jednopłciowych zawartych za granicą.
Rozporządzenie wejdzie w życie za trzy miesiące.
Źródło: noizz.pl
STOWARZYSZENIE
OTWARTA RZECZPOSPOLITA
Biuro czynne dla interesantów:
poniedziałek-piątek: 10.00 - 14.00
Chcesz być na bieżąco?