Sieć Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie (FARE) i Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” prowadzą wspólny Program Odpowiedzialności Społecznej UEFA EURO 2012 „RESPECT Diversity”, w ramach którego tworzone są Strefy Różnorodności.

W Polsce i na Ukrainie powstały specjalne strefy oznaczone plakatami „Inclusive Zone”, w których propagowane będą idee wielokulturowości i różnorodności oraz sprzeciw wobec rasizmu i dyskryminacji. Ponadto w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Kijowie odbędą się uliczne rozgrywki piłki nożnej „Streetkicking” pomiędzy kibicami z różnych krajów.

Spektakularnym punktem kulminacyjnym całej akcji będą półfinały Mistrzostw, które odbędą się pod hasłem „RESPECT Diversity”. Kapitanowie drużyn ogłoszą poparcie dla idei przewodniej kampanii.

Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” wraz z partnerami na Ukrainie przeprowadziło specjalne szkolenia na temat haseł i symboli rasistowskich na stadionach dla tysięcy stewardów, wolontariuszy EURO 2012, pracowników obsługi i służb porządkowych.

Wszystkie mecze EURO 2012 będą monitorowane przez obserwatorów FARE z krajów biorących udział w turnieju przy współpracy przedstawicieli UEFA.

Aktualności na temat Programu „RESPECT Diversity” znajdują się także na Facebooku: www.facebook.com/respect.diversity