Chłopak miał zostać ośmieszony przez dwóch nauczycieli z II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie podczas próby poloneza do studniówki w szkole, do której chodzi jego koleżanka. Powodem żartów był kolor jego skóry. Nauczyciele, którzy go uczą, oraz jego koledzy są oburzeni rasistowskimi uwagami i domagają się przeprosin. O szczegółach sprawy opowiedziała Teresa Kiwińska, dyrektor I LO w Chełmie, do którego na co dzień chodzi poszkodowany uczeń.

– Przyszedł on na próbę poloneza do II LO, ponieważ tam uczy się jego koleżanka. Został tam ośmieszony z powodu innego wyglądu i koloru skóry – tłumaczy Teresa Kiwińska. Dyrektorka I LO nie zdradziła, jakimi dokładnie epitetami obrażono ucznia. Jednak szczegóły incydentu szczegółowo przekazał jej sam pokrzywdzony oraz jego mama.

Pokrzywdzony uczeń oraz jego mama poinformowali o sprawie na razie lokalne instytucje oświatowe. Zdaniem Teresy Kiwińskiej nauczyciele z konkurencyjnego II LO powinni zostać ukarani za niewybredne komentarze pod adresem ucznia.

Więcej na tvn24.pl