4 lutego w godzinach wieczornych dwóch obywateli Indii podróżowało autobusem linii 168, który kursuje pomiędzy Wrzeszczem PKP a Kiełpinkiem. Pomiędzy przystankami „Park Naukowo-Technologiczny” i „Damroki” do autobusu wsiadło trzech mężczyzn. Widząc siedzących w tylnej części pojazdu Hindusów zaczęli wykrzykiwać rasistowskie hasła. „Czarnuchy siedzą, a biali muszą stać” – krzyczał jeden z nich. Agresorzy wyzywali i znieważali Hindusów przez kilka minut. Mężczyźni nie reagowali na inwektywy. Kiedy wysiadali na swoim przystanku, jeden z nich został uderzony w plecy. Niedługo po zajściu zgłosili sprawę w komisariacie policji.

Funkcjonariusze zabezpieczyli zdjęcia z monitoringu znajdującego się w autobusie. Jednak do tej pory nie udało się ustalić sprawców rasistowskiego ataku.

– Osoby, które rozpoznają mężczyzn, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod numerem telefonu 58 321 60 16 lub drogą mailową na adres: komendant.gdansk@gd.policja.gov.pl. Zapewniamy anonimowość – apeluje asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Źródło: trójmiasto.wyborcza.pl