Na placu Solidarności w Szczecinie odbyła się demonstracja pod hasłem “Czarnek i eksperci od nienawiści – precz!”. Dotyczyła ona priorytetów na rok szkolny 2021/2022, które wyznaczył Przemysław Czarnek, minister edukacji.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podpisał kierunki polityki oświatowej na rok szkolny 2021/2022. Mowa tam o “kształtowaniu właściwych postaw”. O jakie postawy chodzi? W czwartkowym wydaniu konserwatywnego “Naszego Dziennika” pojawiła się interpretacja tych słów według dr Pawła Skrzydlewskiego, profesora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, felietonisty Radia Maryja oraz doradcy ministra Czarnka. Mówił on, że:

“Dziś obserwujemy w kulturze bardzo niebezpieczne zjawisko moralne, religijne, pewne zepsucie duchowe kobiety, które polega na rozwijaniu w sobie pychy, która przejawia się próżnością, zainteresowaniem wyłącznie sobą, egotyzmem. Konieczne jest ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich”.

W związku z tymi słowami Fundacja RÓWNiE oraz Młoda Lewica – Zachodniopomorskie zorganizowały demonstrację na placu Solidarności w Szczecinie.

– Dla was jestem zepsuta, bo domagam się wolności, bo w przeciwieństwie do was dostrzegam w sobie pełnowartościowego człowieka, który ma rozum, serce, wolną wolę i głos, z którego w końcu odważył się skorzystać – zwracała się Dagmara Adamiak z Fundacji RÓWNiE w stronę ministra Czarnka i jego doradców. – Wyrwałam się na wolność i przestałam się słuchać, a nieposłuszny sługa to zły sługa. Jesteście śmieszni i żałośni. Przestańcie już kpić.

Więcej w Wyborczej