Pracownicy TVP Magdalena Ogórek i Stanisław Janecki zmierzą się z aktem oskarżenia, który skierował przeciwko nim aktywista LGBT+, reżyser Bart Staszewski. Chodzi o prowadzony przez Ogórek i Janeckiego program „W tyle wizji”. „To element szerszej propagandy przeciwko mnie” — pisze Staszewski.

W związku ze sposobem informowania o akcji na antenie TVP Staszewski skierował przeciw prowadzącym „W tyle wizji” akt oskarżenia.

„Kłamali, jakobym z zagranicznymi mediami w tajemnicy jeździł po kraju i kręcił pozorowane scenki, które mają pokazać, że w Polsce jest homofobia, i że w tych »ustawkach« wykorzystuję jakieś osoby, które instruuje, co mają mówić, co mają robić, a wszystko po to, żeby kolportować takie materiały za granicę” — relacjonuje, twierdząc, że „to element szerszej propagandy” przeciwko niemu.

„Będę domagał się skazania Ogórek i Janeckiego i nie wykluczam choć częściowego zadośćuczynienia moich strat. Częściowego, bo żaden wyrok nie zadośćuczyni mi stresu związanego ze szczuciem w mediach publicznych czy strachu związanego z groźbami, jakie otrzymuję, ale mogę przynajmniej próbować osiągnąć jakiś rodzaj sprawiedliwości w polskich, wolnych sądach”.

Więcej na onet.pl