Pisał o spaleniu Żydów, a tureckich sportowców nazwał „brudasami”. Za publikowane w internecie treści ksenofobiczne zapłaci grzywnę.

Na komentarze 53-latka natrafili w listopadzie 2020 policjanci od cyberprzestępczości z Radomia. Pięć miesięcy później skierowano przeciwko Krzysztofowi G. akt oskarżenia.

„Zarzut dotyczył znieważenia grupy ludności z powodu przynależności wyznaniowej oraz narodowej” – tłumaczy Prokurator Rejonowy Poznań-Grunwald, Radosław Gorczyński.

Działając publicznie, w sieci internet, umieścił pod zdjęciami zawierającymi wizerunki osób wyznających judaizm oraz wizerunek sportowców narodowości tureckiej komentarze o treści: „Trzeba było spalić to ścierwo w całości, nie rozpleniliby się na taką skalę” oraz wpis: „Tak czy inaczej brudasy do piachu” – mówi  Radosław Gorczyński.

Sąd rejonowy warunkowo umorzył postępowanie na okres 3 lat. Prokuratura złożyła apelację i w listopadzie sąd drugiej instancji uznał mężczyznę winnym przestępstwa z artykułu 257 kodeksu karnego.

Krzysztof G. musi zapłacić grzywnę w wysokości 4 tysięcy złotych oraz opłacić koszty sądowe. Sąd Okręgowy w Poznaniu zdecydował także o opublikowaniu wyroku ku przestrodze.

Źródło: Radio Poznań