7 maja w Szczecinie odbędzie się się demonstracja organizowana przez koalicję „Szczecin bez uprzedzeń”. Demonstracja będzie pod hasłem „Nie ma przyzwolenia na rasistowską przemoc”. My jako grupa włączamy się w organizację tej demonstracji i z pewnością na niej będziemy. Więcej pod linkiem do wydarzenia na Facebooku.
– 11 maja odbędzie się Wykład prof. Piotra Balcerowicza: Wymiary syryjskiej wojny domowej. Geneza, uczestnicy, specyfika konfliktu. Tym razem organizatorami jesteśmy my. Więcej na stronie wydarzenia.
– 1 czerwca (lub w jego okolicy) planujemy zainteresować szkoły zajęciami dla dzieci, które miały by zwrócić uwagę na fakt, że ofiarami konfliktów zbrojonych (aktualnie głównie w Syrii i na Ukrainie) bardzo często są dzieci. Chcemy trafić z przekazem, że dzieci są również uciekinierami i to im w niebezpiecznej podróży do „wymarzonego raju” grozi najwięcej niebezpieczeństw. Przy okazji zorganizujemy zbiórkę zabawek które przekażemy w przygranicznych ośrodkach do uchodźców lub też do Berlina (zależnie od skuteczności akcji). Ten pomysł jest w fazie koncepcyjnej i wczesnych ustaleń.
– 20 czerwca – dzień uchodźcy – mamy jedynie parę luźnych pomysłów, ale na pewno coś chcemy zorganizować.
– 11-17 lipiec – Woodstok – Wspólnie z Domem otwartym i Wolną Syrią planujemy zaistnieć na Kostrzyńskim festiwalu. Wysłaliśmy zgłoszenie do WOŚ i czekamy na potwierdzenie