Wski-Dzien-Roznorodnosci-LOGO-170x170W sobotę 23 maja plac Konstytucji stanie się miejscem otwartym dla wszystkich: będziemy świętować Warszawski Dzień Różnorodności! W czasie wydarzenia zaprezentują się organizacje wspierające osoby o odmiennym pochodzeniu etnicznym i narodowościowym, w różnym wieku, reprezentujące różne orientacje seksualne, przekonania religijne, a także niepełnosprawności. Stoiska w STREFIE NGO czynne będą od 12:00 do 20:00, natomiast w MiTo art.café.books odbywać się będą wydarzenia towarzyszące. Na gości czekają liczne atrakcje, w tym warsztaty prowadzone przez organizacje pozarządowe. Na stoisku Otwartej Rzeczpospolitej będą dostępne publikacje i nowe gadżety promujące portal www.zglosnienawisc.otwarta.org. Specjalnie z myślą o dzieciach zaproponowaliśmy warsztaty pt. „O tolerancji z najmłodszymi”, które odbędą się o godzinie 11:30-13:15 w MiTo art.café.books.  

Podczas imprezy można będzie podziwiać i nabyć rękodzieło, zapoznać się z kulturą mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących stolicę. Nie zabraknie też programu dla starszych mieszkańców i mieszkanek Warszawy, którzy znajdą inspirację do kreatywnego spędzania czasu oraz okazję, by porozmawiać z podróżnikami, którzy ruszyli w świat już na emeryturze. Zorganizowana zostanie też Żywa Biblioteka, podczas której będzie można porozmawiać z niezwykłymi ludźmi, poznać ich historie i spojrzenie na świat.

Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie tutaj.

Wydarzenie organizowane jest przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Stowarzyszenie Lambda Warszawa. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.
Patronami wydarzenia są: TVP Warszawa, Radio RDC, Kurier Warszawski i magazyn Replika.

Świętujcie razem z nami Dzień Różnorodności!

Wski-Dzien-Rozn_pasek-organizatorzy