Rocznica Powstania Warszawskiego nie obędzie się bez udziału Obozu Narodowo – Radykalnego. Działacze już zapowiedzieli przemarsz ulicami miasta. Chcą tym samym zawładnąć kolejną datą  w kalendarzu polskiego patriotyzmu. Czy możemy spodziewać się powtórki z 11 listopada?

„1 sierpnia w Warszawie odbędzie się manifestacja, oddająca cześć bohaterom biorącym udział w Powstaniu Warszawskim. Zapraszamy wszystkie organizacje o profilu narodowym, patriotycznym, a także osoby prywatne do wzięcia udziału w uroczystościach. Profilaktycznie informujemy, że nie wolno posiadać emblematów partyjnych itp. rzeczy. Zachęcamy jednak wszystkich do wzięcia ze sobą biało-czerwonych flag. Cześć i chwała – bohaterom!” – tak brzmi zaproszenie, które ONR wystosowało na swojej stronie internetowej. Liczy, że do przemarszu dołączą się inne grupy nacjonalistyczne oraz kibice Legii Warszawa.

Zdaniem dr Rafała Pankowskiego z redakcji „Nigdy więcej” od dłuższego czasu obserwujemy niepokojące zachowania narodowców, którym często towarzyszą faszystowskie zachowania. Jego zdaniem kształtują one swój wizerunek za pomocą symboli i dat. 1 sierpnia ma być zatem kolejnym ICH świętem. „Próbują zagarnąć całe polskie dziedzictwo patriotyczne, które w większości przecież nie ma z ONR-em nic wspólnego. To miało miejsce w przypadku 11 listopada. To niepokojące” – komentował Pankowski w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

Źródło: http://www.gadu-gadu.pl/onr-zaburzy-obchody-powstania; http://www.onr.h2.pl/