Jon Minadeo, notoryczny antysemita z rejonu Zatoki San Francisco, został aresztowany w Polsce w zeszłym miesiącu za pozowanie z antysemickimi transparentami w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.

39-letni Minadeo opublikował swoje zdjęcie w mediach społecznościowych trzymając transparent z napisem „Greenblatt ssie 6 milionów fiutów”, co jest ukłonem w stronę Jonathana Greenblatta, dyrektora generalnego Ligi Przeciwko Zniesławieniu. Greenblatt jest częstym celem Minadeo w mediach społecznościowych.

Obok Minadeo na zdjęciu był inny mężczyzna, zidentyfikowany jako Robert Wilson, trzymający transparent z napisem „Shoah the ADL”, używając hebrajskiego słowa oznaczającego Holokaust.

Rzecznik Miejsca Pamięci Auschwitz powiedział, że dwóch podejrzanych „nielegalnie wdarło się na miejsce” 27 sierpnia i „uciekło natychmiast po wydobyciu ukrytych wiadomości i zrobieniu zdjęć”, według Jewish News of California zgłaszane we wtorek.

„Ten obrzydliwy i prymitywny incydent został natychmiast zgłoszony władzom, które rozpoczęły śledztwo” – powiedział w e-mailu Paweł Sawicki.

Więcej na humanmag.pl