Narodowe Odrodzenie Polski Dzielnica Świętokrzyska organizuje 26 stycznia w Kielcach Marsz „Życie i śmierć dla narodu”, który ma być poświęcony Romanowi Dmowskiemu i Eligiuszowi Niewiadomskiemu. Na zorganizowanie marszu NOP dostał pozwolenie od miasta.
Wydarzenie promują na portalu społecznościowym Facebook, gdzie piszą „Roman Dmowski i Eligiusz Niewiadomski to dwaj wielcy bohaterowie, którzy poświęcili swe życia Polsce. Jako nacjonaliści bez reszty oddani Narodowi chcemy kroczyć ich ścieżkami. Ich postawy idealnie oddaje hasło Życie i Śmierć dla Narodu, które przyświeca naszej organizacji. Jest ono także symbolem łączącym tych dwóch wielkich Polaków […] Eligiusz Niewiadomski w krytycznej dla Polski sytuacji nie bał się poświęcić swego życia, aby siły zła nie zawładnęły odrodzonym państwem polskim”.
W internecie zamieścili także film zachęcający do udziału w Marszu, w którym udział zapowiedziało już 200 osób.
Włodzimierz Batóg profesor historii Uniwersytetu Jan Kochanowskiego w Kielcach oddawanie hołdu Niewiadomskiemu uważa za szaleństwo i dodaje w wywiadzie dla ”gazety” -To tak jakby Amerykanie czcili morderców swoich prezydentów, Johna Kennedy’ego czy Abrahama Lincolna.

Więcej w artykule:
Narodowcy chcą czcić w Kielcach mordercę pierwszego prezydenta RP