W grudniu 2009 r. OR złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 256 oraz 257 kodeksu karnego na stronie internetowej www.aferyprawa.com. Zamieszczony tam został kontrowersyjny artykuł, w którego treści znajduje się nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych oraz znieważenie grupy osób ze względu na ich pochodzenie narodowe. Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Sanoku, która po wykonaniu czynności sprawdzających postanowiła odmówić wszczęcia dochodzenia w sprawie publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych i rasowych za pośrednictwem portalu internetowego wobec braku znamion czynu zabronionego. OR złożyła zażalenie na decyzję prokuratury.

Przedstawiamy jeden z fragmentów artykułu, w których znajduje się nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych (poprzez zachowanie mające na celu wywołanie silnej niechęci do określonej narodowości) oraz znieważający grupę osób ze względu na ich przynależność narodową:

A TO MNIE DOSŁOWNIE WKURWIŁO – ŻADEN ZŁODZIEJ, NIE POWINIEN OKRADAĆ POLAKÓW  I TO NIBY W ICH IMIENIU. DLATEGO JA W ŻYDOWSKICH BANKACH NIE TRZYMAM PIENIĘDZY. PODOBNIE JAK W ZROBIONEJ PRZEZ ŻYDÓW UNI CELEM PRZEJĘCIA GOSPODARKI EUROPEJSKIEJ A PAŃSTWA I OBYWATELI POZBAWIĆ ICH WŁASNYCH PRAW I WALUTY.