4601Przyłączamy się do głosu społeczeństwa obywatelskiego, którego wyrazem jest list otwarty do Prezydenta Andrzeja Dudy, zainicjowany przez Akcję Demokracja. Zachęcamy również do jego podpisywania. Pokażmy, że wielu jest tych, którzy nie godzą się na psucie państwa i demokracji.

„Szanowny Panie Prezydencie, pańska decyzja o ułaskawieniu ministra-koordynatora służb specjalnych i wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości, posła Mariusza Kamińskiego, była dla nas dużym zaskoczeniem. Ułaskawienie swojego byłego kolegi partyjnego oraz innych pracowników Centralnego Biura Antykorupcyjnego, bez oczekiwania na rozstrzygnięcie sądu drugiej instancji, trudno odczytywać inaczej niż jako psucie państwa, wykorzystywanie urzędu do osiągania partykularnych celów własnego obozu politycznego i podważanie niezawisłości sądów.

Prezydent uosabiając majestat Rzeczypospolitej, powinien być ponadpartyjny oraz stać ponad interesami jakiegokolwiek środowiska politycznego. Pośpieszny charakter decyzji o ułaskawieniu Pana Ministra Kamińskiego, wskazuje na pozamerytoryczne motywy decyzji.” – czytamy w liście, który można podpisać na stronie Akcji Demokracja.