„Do niedopuszczalnej sytuacji doszło w trzecim secie tego meczu – podczas potwierdzenia piłki out’owej, wywołanej przez moją córkę, przez wyznaczonego sędziego nadzorującego ten mecz. W tym momencie, ojciec przeciwniczki, tzn. Pan Paweł R., po niekorzystnym dla Malwiny R. werdykcie, skierował w stronę sędziego falę wulgarnych oraz agresywnych uwag i epitetów (cytuję : 'na ch** Pan tu stoi?’, 'idź Pan w piz**’ itp.)” – czytamy w poście Natasy Bozovej.

Z relacji Bozovej wynika, że gorączkowa atmosfera udzieliła się także żonie R.. „Jej reakcja była po stokroć bardziej agresywna – przepełniona rasistowskimi, nawołującymi do mowy nienawiści oraz dyskryminacji narodowościowej hasłami oraz gestami typu – odgrażanie się pięścią czy pokazywanie środkowego palca w stronę mojej 14-letniej córki (cytując „Ja Ci kur** załatwię, że to będzie Twój ostatni mecz w Polsce”) – opisuje matka Anastasi Bozovej. W dalszej części wpisu kobieta opowiada o tym, jak w przypływie agresji, Rowiński wyładował swoje żale na ławce i furtce. „W trakcie całego incydentu ze strony ojca Malwiny padały wrzaski typu „Polska dla Polaków'” – wspomina Bozova.

Mołdawianka skarży się również na brak reakcji ze strony sędziów i organizatorów wydarzenia. Natasa Bozova wymienia m.in. punkty regulaminu Polskiego Związku Tenisowego, które zostały złamane przez R., a mimo to nie wyciągnięto wobec niego żadnych konsekwencji.

„Moim błędem było niepowiadomienie organów ścigania, co powinno było zostać natychmiastowo zrobione” – zamyka wpis Natasa Bozova.

Więcej w natemat.pl