Samuela Górska, jedna z uczestniczek programu Top Model, powiedziała, że „tylko Konfederacja zapewni normalność” w materiale wideo, który ukazał się na oficjalnym profilu partii. Powiedziała też, dlaczego tak uważa. Jej słowa wywołały oburzenie, także wśród marek i projektantów współpracujących z modelką.

Na oficjalnym profilu Konfederacji pojawiło się nagranie jednej z sympatyczek partii – Samueli Górskiej, modelki, uczestniczki programu „Top Model”. Wkrótce stamtąd zniknęło, ale wciąż krąży po sieci. Co dokładnie powiedziała kobieta?

„Dlaczego popieram Konfederację? Dlatego, że jestem totalnie przeciwko socjalizmowi. Ja nie życzę sobie, by z moich wypracowanych pieniędzy, ktoś mi to zabierał i dawał tym, którzy sobie nie radzą albo nie chce im się po prostu. Jestem przeciwko bandzie czworga, która od upadku komuny i dłużej rządzi w Polsce. Są to ludzie skorumpowani, niekompetentni i obrzydliwi”.

Jednak to druga część wypowiedzi zszokowała internautów i przedstawicieli środowiska mody.

„Konfederacja to jest drużyna mega młodych sympatycznych facetów, nie tylko facetów, bo są też świetne babki, z wielkim entuzjazmem, pomysłem na gospodarkę, na życie społeczne. Bo ja nie chcę też żydostwa, nie chcę LGBT, nie chcę wielu rzeczy, które obecnie są. Tylko Konfederacja mam wrażenie zapewnia taką normalność”.

Do słów Samueli Górskiej odniosła się m.in. Karolina Korwin-Piotrowska.

„To jest pani Samuela. Ta pani jest modelką (…). Ona m.in. jest za Konfederacją, nie chce »żydostwa« i LGBT+. Nie bądź jak ta pani. To, co mówi ta pani, nazywa się nietolerancja. Zawsze mnie zastanawia, co siedzi w głowach takich osób (…). Pozdrawiam jej agencję modelek oraz firmy, które z nią współpracują. Jeśli wiecie, jakie to firmy, piszcie na priv. Będę wiedziała, co omijać” – skomentowała dziennikarka. Dodała też, że Samuela to hebrajskie imię.

Więcej na noizz.pl