Członkowie Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie zachęcili w Internecie mieszkańców, by wspólnie zamalować duży napis “Żydzi jedzą dzieci. Jadowniki jedzą Żydów” i sprzeciwić się tym samym wszelkim formom chuligaństwa, antysemityzmu, czy jakiejkolwiek dyskryminacji i poniżania innych. Za pędzle chwycili mieszkańcy, politycy, samorządowcy i napis szybko zniknął.

„Mieszkańcy Tarnowa są wspaniali. Wystarczyło 15 minut, by pozbyć się obrzydlistwa, które powstało w niedzielę, było was dużo, jeszcze więcej wspierało nas przez internet czy telefon. Dziękujemy. Dzięki wam pokazaliśmy jacy naprawdę jesteśmy, mamy nadzieję, że ten przekaz rozejdzie się w świat znacznie bardziej niż obraz pomalowanego muru!” – napisali członkowie Komitetu, którzy opiekują się cmentarzem.

Mają też przesłanie do osoby, która dokonała zniszczeń. „Niestety nie udało ci się osiągnąć celu, wręcz przeciwnie dzięki tobie jesteśmy jeszcze bardziej zjednoczeni” – czytamy na facebookowym profilu Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie.

W akcji uczestniczył także prezydent Tarnowa. „Takie napisy będą zamalowywane. Chcemy uwolnić Tarnów od bazgrołów i tego typu aktów jawnej nienawiści, bo to może prowadzić do czynów jeszcze gorszych” – powiedział Roman Ciepiela.

Źródło: ekai.pl