Tegoroczną laureatką Nagrody im. I. Sendlerowej „Za naprawianie świata” została Marta Florkiewicz-Borkowska. W sobotę 11 grudnia już po raz 15. odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody. Serdecznie gratulujemy nominowanym i laureatce.

Marta Florkiewicz-Borkowska jest nauczycielką języka niemieckiego i zajęć rozwijających kreatywność w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach. Realizuje projekty społeczne, charytatywne, arteterapeutyczne i algorytmiczne. Jest autorką cyklu rozwojowego z elementami arteterapii „Jesteś Ważna” – pomaga dziewczynom uwierzyć w siebie oraz wzmocnić ich poczucie własnej wartości. Id 8 lat szyje przytulanki „Pożeracze Smutków”, przekazując je m.in. dzieciom na oddziałach onkologicznych, angażując w to pielgrzymowicką młodzież, lokalną społeczność, a obecnie również ponad 100 szkół w całej Polsce.

Nagroda im. I. Sendlerowej „Za naprawianie świata” od 15 lat przyznawana jest nauczycielom, którzy uczą i wychowują w duchu tolerancji i poszanowania dla innych, a także wykazują się zaangażowaniem społecznym i troską o lokalną wspólnotę. W sobotę 11 grudnia odbyła się jubileuszowa gala Nagrody.

Więcej na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej