Kup książkę, zrób prezent – wesprzesz Konkurs prac magisterskich im. Jana Józefa Lipskiego – 1 zł z każdego sprzedanego egzemplarza Świat Książki przeznacza na fundusz konkursu.

„Prosto się mówi, jak się wie” to cytat wybrany na tytuł książki, o której Jacek Bocheński napisał: „Ze zbioru rozproszonych tekstów i wypowiedzi ustnych powstała […] biografia, apel do świata i testament Marka Edelmana.” Uzupełnieniem narracji tworzonej przez te wypowiedzi są opisy towarzyszących im działań i wydarzeń w jakie wyposażono liczne zdjęcia i ilustracje. Niech ten zbiór rozproszonych tekstów, wystąpień publicznych, wywiadów sprawi, że Marek Edelman nie przestanie do nas przemawiać. Będzie trwać jego mądrość prosto i zwyczajnie wypowiedziana, czasem okryta zasłoną kpiny, sarkazmu i ironii. Paula Sawicka

Na Targach książki historycznej w Zamku Królewskim, 1 grudnia br o godz. 13.00-14.00 w stoisku Świata Książki czekają na Czytelników Paula Sawicka i Krzysztof Burnetko, którzy zebrali i opracowali teksty Marka Edelmana.

link do strony z tekstem Jacka Bocheńskiego